LER 3405 Makkos Mókus - mókus csipesszel, finommotorika fejlesztő társasjáték Csomagolás mérete: 33x28x6 cm Tartalma: - 1 db színes játéktábla - 1 db mókus csipesz - 20 db színes makk - 1 db pörgettyű - 4 db fatörzs - 1 db játékszabály A Learning Resources makkos-mókus társasa 1 db színes játéktáblát, 1 db mókus alakú csipeszt, 20 db színes makkot, 1 db pörgettyűt, 4 db fatörzs korongot és 1 db játékszabályt tartalmaz. A makokk kupacsa 5 különböző színben található meg a játékban, piros, sárga, kék, lila és zöld színekben. A mókus formájú csipesz barna színű, testén apró csíkocskák szimbolizálják a kisállat bundáját. Két előrenyúló mellső lábával lehet felcsippenteni a makkokat. A mókus arca barátságos megjelenésű, világos, drapp színű. A pörgettyű kartonból készült, kis forgatható fekete, műanyag nyíllal. A korongon az 5 színen túl, 5 feladat is látható. A fatörzskorongokon 5 bemélyedés található, mind az 5 más színnel van megjelölve, a makkok színeinek megfelelően. Oldalán a kéreg, belső részén az évgyűrűket szimbolizáló minta látható. A játéktábla egy nagy fát ábrázol, makokkakkal és levelekkel, melyhez egy makkos díszítéssel ellátott keret is tartozik. A játék műanyag elemei mind károsanyagmentes műanyagból készültek, így biztonsággal lehet velük játszani. A csomagolás mérete: 33x28x6 cm
Erdei barátaid éhesek, és szükségük van a segítségedre! Pörgesd meg a pörgettyűt, végy ki a mókus csipeszeddel egy olyan színű makkot, amilyet pörgettél, és rejtsd a fatörzsedbe biztos helyre. Légy az első, aki ínycsiklandozó makkokkal tölti meg a fatörzsét, hogy megnyerd a játékot! A feladat egyszerűnek tűnik, de vigyázz: ha szomorú mókust pörgetsz, elveszíted a kört. Ha viszont trükkös mókust pörgetsz, elcsenhetsz egy makkot valamelyik játékostársadtól. Csak ügyesen, kicsi mókus!
1, Pörgesd meg a pörgettyűt. De vigyázz! Könnyen elveszíthetsz egy makkot!
2, Légy az első, aki feltölti makkokkal a fatörzsét, és nyerd meg a játékot!
Riley Wilkinson, A játék megalkotója
Riley Wilkinson imádja a mókusokat! Az erdei állatkák iránti kötődését a húgával való gyermekkori kalandozásoknak tulajdonítja, mely során Pennsylvania erdeit járták, ahol az otthoni kézműves projektjeikhez kerestek természetes hozzávalókat. Édesanyja, aki tanár és művész is egyben, arra bátorította a fiút, hogy bontakoztassa ki a művészet-és dizájn iránti érdeklődését, és részben ő is felelős a mókus-őrületért – a Makkos – Mókus társasjáték ötletét, egy általa kapott, mókusos óvodáskori játéka inspirálta.
A játék célja: Közeleg a tél és a mókusok éhesek! Segíts nekik a gyűjtögetésben: töltsd fel a fatörzsed ínycsiklandozó, színes makkokkal. Légy te az első, hogy megnyerd a játékot!
A játék előkészítése:
1. Helyezzük fel a fára az összes ízletes makkot tetszőlegesen
2. Osszunk ki minden játékosnak egy-egy fatörzset
3. Adjuk a pörgettyűt a legfiatalabb játékosnak, és hagyjuk, hogy ő pörgessen először
Pörgetésnél:
Ha valamelyik színmezőn áll meg a mutató, a mókus csipesz segítségével végy le a fáról egy annak megfelelő színű makkot, és tedd a fatörzsedbe, a megfelelő színű helyre. Ha már van olyan színű makkod, mint amit pörgettél, hagyd ki a kört.
Egy makk pörgetésénél – Válassz egy tetszőleges színű makkot a fáról, és a mókus csipesz segítségével helyezd a fatörzsedbe, a megfelelő helyre.
Két makk pörgetésénél – Válassz két tetszőleges színű makkot a fáról, és a mókus csipesz segítségével helyezd őket a fatörzsedbe, a megfelelő helyre.
Trükkös mókus pörgetésénél – A mókus csipesz segítségével csenj el egy általad választott makkot, bármely játékostársad fatörzséből.
Szomorú mókus pörgetésénél – Add tovább a pörgettyűt a következő játékosnak, és hagyd ki a kört.
Szélvihar pörgetésénél – Jajj ne! Szélvihar támadt, ami az összes makkod visszafújta a fára! Tedd őket vissza, és hagyd ki a kört.
Minden kör végén adjuk tovább a mókus csipeszt a soron következő játékosnak!
Légy az első, aki feltölti makkokkal a fatörzsét, és nyerd meg a játékot!
A játék fejleszti:
A Makkos – Mókus társasjáték segít az óvodás gyermekeknek a színpárosítás gyakorlásában, fejleszti a finommotorikus készségeket: mint a kézírás megtanulásához szükséges készségeket, szociális készségeket, és a stratégiai gondolkodást.